Amonyum sülfat: Çevre istikrar yarar

11 Aralık'ta, amonyum sülfat Pazar kararlı. Shanxi amonyum yaygın fiyat 500 ~ 550 Yuan (t fiyat, aynı aşağıda), 30 yükselen ile önceki aya göre ~ 50. Şu anda, kış çizme, bileşik gübre tesisi ve hammadde tedarik da değil ideal, üre, bir düşme eğilimi, ama azotlu gübre amonyum sülfat çeşitleri biri nispeten istikrarlı olduğu gibi bu yüzden? Anket amonyum sülfat gübre, ama onların ürün, kapasite, fiyatları ve daha fazla özellikleri bu özellik çevresel etkisi tabi bulunur.

Kapasite ve çevre koruma

"Çin'in üretim ilk amonyak ve sülfürik asit ve amonyum sülfat, ama 'On iki-beş', ivme ile ulusal çevre koruma, enerji tasarrufu ve emisyon azaltma, yan ürün amonyum sülfat artan oranda kullanılmıştır. Amonyum sülfat yan ürün hemen hemen tüm yerli üretim diğer endüstri'den, ona için yan sanayi olarak anılacaktır geldi. Yan ürün tesisi yan ürün, enerji santralleri, kimya tesisleri üretilen yan ürünü ve 12.5 milyon ton yıllık üretim kapasitesi toplam beş kategoriden Siyanürik asit yan ürün kok caprolactam, ana kaynağı. "Shandong-Hong Liu Tao sanayi grubu kimyasal analiz, dedi.

"2012 yılına kadar amonyum sülfat üretimi esas olarak ülkemizde kok Sektöründen geliyor. Caprolactam kok-grade, düzey ve diğer çevresinde, düzeyleri ve % 52 ve % 18 amonyum sülfat üretimi. Çevre dostu için artan talep ile son yıllarda güzelleştiriyor, güç kimyasal desülfürizasyon FGD gibi çok sayıda yan ürün amonyum sülfat üretimi arttı, kola sınıfı, caprolactam sınıfı ölçekler ve kapasitesi 4:4 diğer düzeylerde inşa: 2. "Sanayi analistler söylüyorlar.

Sanayi içerdekilerin dedi, giderek daha sıkı çevre koruma, enerji santralleri ve kimyasal tesis edilen yan ürün amonyum sülfat üretim kapasitesi artmaya devam edecektir.

Fiyatlar kenar çevre dostu

2015 yılında, artan çevre koruma ile başarısız oldu yeşil kola geçmek Sirketler acı daha şiddetli askıya üretim düzeltme için birkaç küçük kokain işletmelerin üretim durdurmak zorunda kaldı ve demir ve çelik sanayi, kola, talebin azaltılması kokain Sirketler: sınırlı üretim mücadele. Amonyum düzeyleri Koklaştırma tesisi çalışma oranları özellikle geç Ağustos ve Eylül ayı başında, Hebei Sirketler ücretine işletim nispeten düşük ve çevresinde sadece % 20 Coke ~ %70 için yaklaşık yarım ay; 10-11 ay için % 85'den az oranda işletim Sirketler koklama büyük. "Kola işletmelerin üretim, amonyum sülfat ve düşük üretim. Kola kesme giden veya iletileri kok bitki üretimini sınırlama, amonyum sülfat fiyatları artacak Sirketler: sert, hayatta. "Sanayi analistler söylüyorlar.

Çevre nedeniyle artan ihracat

"Tüketim yapısı amonyum, gübre ve metaller ana ihracat var. Büyük doğrudan, kullanılan ekstrüzyon, granülasyon ve kullanılan gübre, gübre üretimi, tekstil, deri, ilaç ve benzeri küçük kullanılan. Gübre akışının amonyum sülfat Ayrıca Gübre Sanayi, tarife taviz gibi bazı tercihli politikaları ve benzeri keyif alıyor; ve ın alma ve verme ilkeleri, amonyum sülfat ve çevre dostu ürünler gümrüksüz ihracat, büyük ölçüde desteklenen amonyum sülfat sanayi geliştirme. Amonyum sülfat, ihracat ağırlıklı olarak Güneydoğu Asya ve diğer bölgeler için ihraç edilmektedir yerli üretim önemli ölçüde artmıştır ve uluslararası piyasa talebi artan verir. İhracat 2015 yılında beklenen veya % 50 yerli üretim ~ % 60. Belli bir ölçüde ihracat arz ve talep ve şişirilmiş fiyatlar arasında çelişki kolaylaştırmak. "Sanayi analistler söylüyorlar.

1 Aralık 2008'den itibaren devlet amonyum sülfat ihracat üzerinde sıfır gümrük tarife politikası geçerlidir, kimyasal gübre ürünlerinde kaç sıfır gümrük tarife ürünlerinden biridir. Amonyum sülfat verme son yıllarda Çin'de istikrarlı büyüme tutar, özellikle 2015 yılında amonyum sülfat fiyatları gül dışa aktarır. Gümrük verilerine göre Ocak-Ekim ayında Çin'in toplam ihracatı 4.1503 milyon ton amonyum, kadar 3.2983 milyon ton 2014 1'den Ekim 852,000 ton, sülfat %25.83 ve amonyum Ocak-Ekim bu yıl ortalama ihracat artış fiyat $ 132, aynı dönemde geçen yıl 5.67 dolar veya %4,49 126.33.

Analiz sanayi, amonyum sülfat çevre dostu ürünler yararlanan, çevre koruma sektöründe Ulusal ilkesinden artan destek verir. Amonyum sülfat pazarının yağ başka tür bağımsız olabilir.